Město Frýdlant

Valdštejnské slavnosti

17. - 19. 5. 2019 ~ Frýdlant ~ Česká republika
slider1

slider1

Zobrazit menu

Vyhledávání

Dotazy a ohlasy

Dotazy a ohlasy budou opět sloužit svému účelu a budeme se snažit zase na vše pružně odpovídat.

Meč
Petr  |  21.5.2015 11:43:26
Ještě jsem zapomněl dodat: Chtěl jsem si koupit meč, opravdovou repliku, ale na náměstí jsem žádný stánek nenašel, byl vůbec mezi trhovci zbrojíř, nebo někdo podobný? Vůbec nic podobného jsem nenašel :-(
Odpověděla Bc. Martina Černá, která měla na starosti stánkaře: "Nevím, zda se dá říct, že to byly repliky, ale v parku byl umístěný velký stánek s tímto sortimentem." Na náměstí tedy opravdu stánek se zbraněmi nebyl, ale byl v ležení v parku. Škoda, že jste se nepídil přímo aktuálně při slavnostech. Organizátoři by Vás určitě navedli.
Hm,... Hlavní organizátor slavností Ing. Libor Štrom teď říká, že zbrojíř tohoto typu na slavnostech nebyl. Tak možná příště...
Kejklíř
Lourenek  |  23.5.2015 22:03:39
Dobrý den chci se zeptat jak se jmenoval jeden kejklíř měl na sobě fialový frak. A potom jak se jmenoval moderátor? děkuji
Tak náš moderátor je Lukáš Váňa. Kejklíř byl ze společnosti „Cirkus trochu jinak“ z Ostravy, jméno nevíme.
Dotaz na akci
Tomáš Jánský  |  19.5.2015 16:26:52
Dobrý den. Mám dotaz jestli se dá někde sehnat DVD z této akce které jsem byl účasten co by voják Valdštejnovi armády. Děkuji za odpověď.
Zatím ne. Na reprezentativním videu o slavnostech 2015 ale pracujeme... Zatím máme jen to, co je tady nebo na facebooku.
Tleskáme
21.5.2015 9:53:45
Opět tleskáme letošním nádherným slavnostem. Děkujeme za krásné zážitky, úžasný program, zábavu pro děti a smekáme před pořadateli.
Jen možná jedna maličká připomínka k tržnici. Nezačíná se tam lehce vkrádat kýč? Je to jistě o vkusu každého, ale třebas takové nafukovací balónky (???).
No, balónky nám proklouzly. Příště už budou jinde, nejlépe u kolotočů, které my neorganizujeme.
Ale moc děkujeme za ohlas! Těší nás, že se slavnosti vydařily a lidé byli spokojeni.
Pokladník?
Petr  |  20.5.2015 10:47:02
Zdravím. V průvodu mi neušla postava jdoucí před Valdštejnem, a to pán v širokém klobouku s přezkou, který nesl v ruce malou truhličku. Kdo to vlastně je? Valdštejnův pokladník, nebo tajemník? Asi nebudu daleko od pravdy, když si budu myslet, že je to jeho výběrčí daní. A zajímalo by mě, kdo ho hraje? Jinak letošní slavnosti se velmi povedli, počasí bylo nádherné a nejlepší atmosféra byla v okamžiku příchodu Valdštejnova průvodu na náměstí a večerní ohňostroj. A také bitva byla oproti minulým ročníkům okázalejší a hlučnější, prostě pěkná ;-) Děkuji vám za hezké zážitky a těším se na další ročník.
Děkujeme za ohlas. Muž v širokém klobouku je Valdštejnův osobní sekretář, hraje ho Petr Křížek, člen sdružení Bohém.
Jako vždy se
Petr  |  18.5.2015 17:11:29
najde v dobrém, pár chybiček.Jde o velkoplošnou obrazovku u radnice. Aby splnila svůj účel, měla být aspoň o jeden metr výše.A o kobylincích se každý rok také píše a skutek utek.
Děkujeme za reakci. Poučíme se do příště.
Já mám i s podpatky 190 cm, tak nemohu posoudit, zda by měly být obrazovky výš. Já totiž vidím skoro všude. Počkáme ještě na reakci jiných.
S těmi kobylinci je to potíž. A přitom je to tak báječné hnojivo pod muškáty! Možná, že by místní zahrádkáři mohli udělat nějakou četu na jejich sběr. Kobližky jsou od zdravých koní, žádný tetan nehrozí, ... No, další bod k zamyšlení pro podnikavce.
Tím jen trochu odlehčuji téma. Průběžný úklid čehokoliv je vždy opravdu náročný. Chce to volné lidi, které musíme zaplatit nebo přemluvit k dobrovolnictví.
Fantazie
Xxi  |  17.5.2015 19:20:22
Dobrý den, velká gratulace a poděkování všem účinkujícím, organizátorům a všem kteří mají zásluhu na pořádání této velkolepé akce. Letos opět skvělé slavnosti, krásná reprezentace našeho města a fantastický zážitek. Je to něco na co tady ve Frýdlantě můžeme být hrdí. Atmosféra těchto dní je opravdu nepopsatelná.
Děkujeme za ohlas. Krásně jste popsal/a to, proč to vlastně každé dva roky děláme. Kvůli městu a kvůli lidem, co tu žijí.
Zajištění veřejné dopravy
Petr Staněk  |  16.5.2015 9:03:57
Dobrý den,
poslední autobus či vlak jede z Frýdlantu tedy krátce po osmé hodině? Nevěřím tomu, že by pořadatelé či samotný Kraj tak trestuhodně zanedbali tuto oblast, která k podobným akcím patří. Doufám, že jsem to zatím jen nenašel, čímž upozorňuji, že by bylo třeba důležité informace více zpřehlednit. Pokud skutečně nedošlo k objednání spojů u dopravce po ohňostroji, uvítám cestu k nápravě. Ještě je čas. Jedná se mi o směr Liberec a Nové Město pod Smrkem. Děkuji za odpověď.
Máte pravdu, je to trestuhodné, ale žádné mimořádné spoje skutečně nemáme. Jsou posíleny jen pravidelné spoje. Jak vidno otvírá se zde volný prostor pro soukromé dopravce na službu typu "želva" nebo "flamendr". Třeba se příště o nějaké takové podnikatelské aktivitě dozvíme a budeme ji moci zveřejnit.
Spoj po ohňostroji
Pavel  |  16.5.2015 10:01:39
Dobrý den, plánuje se nějaký mimořádný spoj ve směru Frýdlant-Liberec po ohňostroji? Děkuji za informaci
Ne, žádný takový spoj nemáme ani neorganizujeme.
Vstup na slavnost se psy
Roman  |  15.5.2015 13:50:20
Dobrý den, chci se prosím zeptat, zda je na slavnosti psům vstup povolen.
Děkuji.
Můžete přijít se psem, ale výrazně to nedoporučujeme. Na náměstí se např. se psem bez náhubku a na krátkém vodítku vůbec nedostanete. Vstupenkáři u vchodů mají přísné poučení, že nesmějí psy bez náhubku a bez vodítka pouštět. Navíc máme zkušenost, že psi se lekají koní, střelby, řevu, hudby, množství lidí a navíc jsou unavení délkou akce.
Takže, pejska nechte raději v klidu doma a přijďte si užít slavností bez něho. Určitě vám to odpustí.
1 2 3 4 5 6 [...] 17 | další >
 

Fotogalerie

PER 8377 VS2015
1 banner foto VS2019
PER 9866
PER 0712 VS2015
PER 8117 VS2015
3 banner foto VS2019
PER9218 VS2013
PER121613
PER 9465 VS2015
PER096413

Generální partneři

reapresslogofcCiS LOGOalbrecht bilaBENTELERZF logoLK Logotype PANTONE Red 032 C007 logotyp grainFSPGE

Mediální partneři

logotyp 2014 webHR CONTACT 2 barevny textCRo Liberec 100let kompozitni logo H CMYKliberecka drbna
 
 
load