Město Frýdlant

Valdštejnské slavnosti

17. - 19. 5. 2019 ~ Frýdlant ~ Česká republika
slider1

slider1

Zobrazit menu

Navigace

!ARCHIV

 

Vyhledávání

Bezpečnostní opatření a uzavírky silničního provozu na komunikacích

vs008

Valdštejnské slavnosti ve Frýdlantě, které se konají tento víkend 15.-17. května 2009, přinášejí do města také některá dopravní omezení a bezpečnostní opatření. Vždyť se tu o víkendu očekává pohyb třiceti tisíc lidí! A to chce už mít věci hodně promyšlené.
Na středeční dopoledne starosta města Frýdlant Dan Ramzer svolal součinnostní schůzku s Územním odborem vnější služby z Liberce, s obvodním oddělením Policie ČR ve Frýdlantě a s městskou policií. Spolu s hlavním organizátorem slavností Bc. Luďkem Zelenkou se policisté radili, jak nejlépe zabezpečit průjezdnost a bezpečnost během slavností, rozdávaly se úkoly a ladila se spolupráce mezi jednotlivými složkami, které koordinuje právě starosta města.

Od pátku do neděle budou posíleny denní i noční hlídky Policie ČR až na sedmnáct policistů. Jejich úkolem bude hlavně zabezpečit průjezd městem po silnici první třídy, pořádek okolo dějiště bitvy a dohled nad bezpečností občanů. „Nejde o žádnou sportovní událost, ale o kulturně-historicko-společenskou akci, která má už nadregionální charakter, pohybuje se tu velké množství lidí a aut, a proto je naše žádost o spolupráci s Policií ČR určitě naprosto oprávněná,“ říká starosta Dan Ramzer. Policie ČR projevila velkou vstřícnost a snaží se požadavkům organizátorů co nejvíce vyhovět.

V minulých dvou ročnících Valdštejnských slavností došlo jen ke dvěma trestným činům, a to byla odcizená auta. Jedno z nich se hned zase našlo. Policisté se připravují i na ty, kdo to přeženou s popíjením medoviny a jiných lákavých moků. Pro ty těžké a agresivní případy jsou připravena lůžka v místní nemocnici, která plní i funkci záchytné stanice pro Frýdlantský výběžek.

O plynulý průběh akce se kromě policistů postará také šedesát pět dobrovolných hasičů z Frýdlantu a okolních obcí a všichni strážníci městské policie, kteří budou sloužit v prodloužených směnách. Hasiči upozorňují hlavně na pochodňový průvod, kde otevřený oheň budou moci mít pouze kostýmovaní členové průvodu - těch bude téměř pět set. V každé postranní uličce bude pro jistotu připraveno hasičské vozidlo a příručními hasícími spreji jsou vybaveny i jednotlivé hlídky.

PARKOVÁNÍ A DOPRAVNÍ OMEZENÍ

Je zajištěno několik parkovišť. Žádné však nebude hlídané a žádné nebude placené. Největší plocha pro parkování je v Tovární ulici u bývalého Slezanu při příjezdu od Liberce. Návštěvníci mohou ze směru od Raspenavy ještě parkovat na hasičském cvičišti pod zámkem, u obou marketů kousek od řeky a také u kina na nábřeží. Trhovci a vystupující budou parkovat na centrálním parkovišti u pošty.

Bude úplně uzavřená ulice Mezibranská a Svatopluka Čecha, úplně náměstí T. G. Masaryka, částečně ulice Míru, Husova, ČSA a Boženy Němcové. V době bitvy se uzavře silnice na Krásný Les, bude se jezdit ulicí Novoměstskou. ikona souboruÚplné uzavírky v centru města a ikona souboruuzavírka silnice na Krásný Les během bitvy jsou pro průběh slavností nezbytné, a proto věříme, že se setkají s pochopení řidičů.

Prosíme, aby v době slavností byla volná ulice Zámecká, tedy aby zde hlavně při pochodňovém průvodu neparkovala auta.

Věříme, že všichni prožijí tento víkend ve Frýdlantě příjemně a bezpečně!

Frýdlant 13/05/09
Mgr. Alena Švejdová, vedoucí OKU a tisková mluvčí VS 2009, 482 464 066 , 728 406 154

Vytvořeno 13.5.2009 13:48:13 - aktualizováno 14.5.2009 23:34:59 | přečteno 2991x | Mgr. Alena Švejdová
 

Fotogalerie

2a banner foto VS2019
PER1607 2011
PER016013
5 banner foto VS2019
VS067909
PER 076715
PER 9866
PER096413
PER 8117 VS2015
PER 8377 VS2015

Generální partneři

reapresslogofcCiS LOGOalbrecht bilaBENTELERZF logoLK Logotype PANTONE Red 032 C007 logotyp grainFSPGE

Mediální partneři

logotyp 2014 webHR CONTACT 2 barevny textCRo Liberec 100let kompozitni logo H CMYKliberecka drbna
 
 
load