ENDEPL
Město Frýdlant

Valdštejnské slavnosti

17. - 19. 5. 2019 ~ Frýdlant ~ Česká republika
slider1

slider1

Zobrazit menu

Navigace

!ARCHIV

 

Vyhledávání

Bezpečnostní opatření a uzavírky silničního provozu na komunikacích

vs008

Valdštejnské slavnosti ve Frýdlantě, které se konají tento víkend 15.-17. května 2009, přinášejí do města také některá dopravní omezení a bezpečnostní opatření. Vždyť se tu o víkendu očekává pohyb třiceti tisíc lidí! A to chce už mít věci hodně promyšlené.
Na středeční dopoledne starosta města Frýdlant Dan Ramzer svolal součinnostní schůzku s Územním odborem vnější služby z Liberce, s obvodním oddělením Policie ČR ve Frýdlantě a s městskou policií. Spolu s hlavním organizátorem slavností Bc. Luďkem Zelenkou se policisté radili, jak nejlépe zabezpečit průjezdnost a bezpečnost během slavností, rozdávaly se úkoly a ladila se spolupráce mezi jednotlivými složkami, které koordinuje právě starosta města.

Od pátku do neděle budou posíleny denní i noční hlídky Policie ČR až na sedmnáct policistů. Jejich úkolem bude hlavně zabezpečit průjezd městem po silnici první třídy, pořádek okolo dějiště bitvy a dohled nad bezpečností občanů. „Nejde o žádnou sportovní událost, ale o kulturně-historicko-společenskou akci, která má už nadregionální charakter, pohybuje se tu velké množství lidí a aut, a proto je naše žádost o spolupráci s Policií ČR určitě naprosto oprávněná,“ říká starosta Dan Ramzer. Policie ČR projevila velkou vstřícnost a snaží se požadavkům organizátorů co nejvíce vyhovět.

V minulých dvou ročnících Valdštejnských slavností došlo jen ke dvěma trestným činům, a to byla odcizená auta. Jedno z nich se hned zase našlo. Policisté se připravují i na ty, kdo to přeženou s popíjením medoviny a jiných lákavých moků. Pro ty těžké a agresivní případy jsou připravena lůžka v místní nemocnici, která plní i funkci záchytné stanice pro Frýdlantský výběžek.

O plynulý průběh akce se kromě policistů postará také šedesát pět dobrovolných hasičů z Frýdlantu a okolních obcí a všichni strážníci městské policie, kteří budou sloužit v prodloužených směnách. Hasiči upozorňují hlavně na pochodňový průvod, kde otevřený oheň budou moci mít pouze kostýmovaní členové průvodu - těch bude téměř pět set. V každé postranní uličce bude pro jistotu připraveno hasičské vozidlo a příručními hasícími spreji jsou vybaveny i jednotlivé hlídky.

PARKOVÁNÍ A DOPRAVNÍ OMEZENÍ

Je zajištěno několik parkovišť. Žádné však nebude hlídané a žádné nebude placené. Největší plocha pro parkování je v Tovární ulici u bývalého Slezanu při příjezdu od Liberce. Návštěvníci mohou ze směru od Raspenavy ještě parkovat na hasičském cvičišti pod zámkem, u obou marketů kousek od řeky a také u kina na nábřeží. Trhovci a vystupující budou parkovat na centrálním parkovišti u pošty.

Bude úplně uzavřená ulice Mezibranská a Svatopluka Čecha, úplně náměstí T. G. Masaryka, částečně ulice Míru, Husova, ČSA a Boženy Němcové. V době bitvy se uzavře silnice na Krásný Les, bude se jezdit ulicí Novoměstskou. ikona souboruÚplné uzavírky v centru města a ikona souboruuzavírka silnice na Krásný Les během bitvy jsou pro průběh slavností nezbytné, a proto věříme, že se setkají s pochopení řidičů.

Prosíme, aby v době slavností byla volná ulice Zámecká, tedy aby zde hlavně při pochodňovém průvodu neparkovala auta.

Věříme, že všichni prožijí tento víkend ve Frýdlantě příjemně a bezpečně!

Frýdlant 13/05/09
Mgr. Alena Švejdová, vedoucí OKU a tisková mluvčí VS 2009, 482 464 066 , 728 406 154

Vytvořeno 13.5.2009 13:48:13 - aktualizováno 14.5.2009 23:34:59 | přečteno 2981x | Mgr. Alena Švejdová
 

Fotogalerie

5 banner foto VS2019
PER016013
PER1607 2011
PER0493 VS2013
PER 0712 VS2015
PER0936
PER121613
PER9218 VS2013
3 banner foto VS2019
PER1194 VS2013

Generální partneři

logo barevné transparentreapresslogofcLOGO etk WEBCiS LOGOalbrecht bilaAutotrendBENTELERZFLOGO

Mediální partneři

LOGO RTMRc b RGBlogotyp 2014 web
 
 
load