Město Frýdlant

Valdštejnské slavnosti

17. - 19. 5. 2019 ~ Frýdlant ~ Česká republika
slider1

slider1

Zobrazit menu

Vyhledávání

Návštěvníci

Vážení návštěvníci Valdštejnských slavností ve Frýdlantě, připravili jsme pro vás opět zajímavý program pro celou rodinu.

Přejeme vám nezapomenutelný pobyt ve Frýdlantě a spoustu nevšedních zážitků! Jsme přesvědčeni, že si to ve Frýdlantě patřičně užijete, ale že budete také myslet na svou bezpečnost. Pokud jsou někde nainstalovány zábrany nebo natažena páska, tak je to pro vaše bezpečí! Nevstupujte za ně a dbejte pokynů pořadatelů. Velký pozor dávejte při pochodňovém průvodu. Otevřené ohně v průvodu mohou nést pouze vojáci a členové vojenských seskupení. Běžný divák se bude muset spokojit jen s elektrickými svítidly nebo se prostě jen dívat. Na požární bezpečnost budou dohlížet hlídky dobrovolných hasičů.

Čtyřnohé mazlíčky nechte během slavností doma, bylo by to pro ně stejně dlouhé a možná i stresující. Motoristé nemusí mít starosti, kde budou moci zaparkovat. Budou zajištěna  záchytná parkoviště. Akci vycházejí vstříc i České dráhy, a. s. a posílí vlakové spoje o další vagóny.
Počasí bude jistě příznivé, ale připravte se i na jeho chladnější formu. (aš, mp)

Další lákadlo pro diváky

PER 0269                                                                                                                                   

Nedílnou, ale bohužel dosti opomíjenou součástí programu Valdštejnských slavností, jsou ležení zúčastněných skupin. Na letošních Valdštejnských slavnostech bude na 300 bojovníků, včetně jejich doprovodu.
Budou umístěni v městském parku na pravém břehu řeky Smědé v ul. Mezibranské.

Nebojte se bojovníky už od pátečního podvečera navštívit, uvidíte, že budete vlídně přijati!


V městském parku bude také tentokrát historický lazaret a lazebna. Zajděte se podívat. Pro očekávaný obrovský zájem jsme rozšířili možnosti prohlídek radnice s výstupem na věž. Také jsou mimořádně otevřeny ostatní historické objekty města Frýdlant - betlém, muzeum na radnici, a muzeum Špitálek nedaleko radnice. 

Nechce se vám do Frýdlantu brát auto? Přijeďte vlakem! Pravidelné spoje mezi Libercem a Frýdlantem a zpět budou posíleny o další vagóny. 
Kdo přesto přijede autem, může využít jedno ze dvou organizovaných parkovišť.


Průvodce návštěvníka Valdštejnských slavností

Program Valdštejnských slavností se skládá ze tří víceméně samostatných částí. Kulturní program proběhne vesměs na náměstí T. G. Masaryka  přímo před městskou radnicí. Jedinou výjimkou z hlediska místa konání bude sobotní večerní představení, které se, jako už tradičně, uskuteční na nádvoří frýdlantského zámku. Program pro děti pak najdete na nádvoří radnice. Mezinárodní historická bitva proběhne, také již tradičně, v prostoru za restaurací Na Rozcestí nedaleko silnice, která směřuje z Frýdlantu na hraniční přechod do Polské republiky v Habarticích. Doprovodné programy budou probíhat v městském parku (vojenské ležení), v muzeu Špitálek (dílna alchymistů a řemeslné dílny) a v kostele Nalezení sv. Kříže (komentované prohlídky, hudební vystoupení, v neděli dopoledne mše). Všechna místa konání najdete na jaře roku 2023 v oficiální programu slavností. Dospělým i dětem se bude jistě líbit i výstava dětských prací, která bude umístěna v objektu čp. 45 vedle bývalé mlékárny.

Martina Petrášková

Vytvořeno 11.5.2015 10:04:48 - aktualizováno 15.5.2015 8:08:30 | přečteno 15595x | Roman Műller
 

Fotogalerie

PER 076715
PER0580 2015
3 banner foto VS2019
2a banner foto VS2019
PER 0712 VS2015
PER016013
VS067909
PER0936
PER 9866
PER1194 VS2013

Generální partneři

reapresslogofcCiS LOGOalbrecht bilaBENTELERZF logoLK Logotype PANTONE Red 032 C007 logotyp grainFSPGE

Mediální partneři

logotyp 2014 webHR CONTACT 2 barevny textCRo Liberec 100let kompozitni logo H CMYKliberecka drbna
 
 
load