ENDEPL
Město Frýdlant

Valdštejnské slavnosti

17. - 19. 5. 2019 ~ Frýdlant ~ Česká republika
slider1

slider1

Zobrazit menu

Vyhledávání

Návštěvníci

Vážení návštěvníci Valdštejnských slavností ve Frýdlantě, připravili jsme pro vás opět zajímavý program pro celou rodinu.

Přejeme vám nezapomenutelný pobyt ve Frýdlantě a spoustu nevšedních zážitků! Jsme přesvědčeni, že si to ve Frýdlantě patřičně užijete, ale že budete také myslet na svou bezpečnost. Pokud jsou někde nainstalovány zábrany nebo natažena páska, tak je to pro vaše bezpečí! Nevstupujte za ně a dbejte pokynů pořadatelů. Velký pozor dávejte při pochodňovém průvodu. Otevřené ohně v průvodu mohou nést pouze vojáci a členové vojenských seskupení. Běžný divák se bude muset spokojit jen s elektrickými svítidly nebo se prostě jen dívat. Na požární bezpečnost budou dohlížet hlídky dobrovolných hasičů.

Čtyřnohé mazlíčky nechte během slavností doma, bylo by to pro ně stejně dlouhé a možná i stresující. Motoristé nemusí mít starosti, kde budou moci zaparkovat. Budou zajištěna  záchytná parkoviště. Akci vycházejí vstříc i České dráhy, a. s. a posilují vlakové spoje o další vagóny, v jednání jsou i mimořádné autobusové linky po sobotním nočním programu směrem na Nové Město pod Smrkem (Raspenava, Hejnice, Lázně Libverda) a Liberec (Dětřichov, Heřmanice, Mníšek u Liberce, Chrastava).
Počasí bude jistě příznivé, ale připravte se i na jeho chladnější formu. (aš, mp)

Další lákadlo pro diváky

PER 0269                                                                                                                                   

Nedílnou, ale bohužel dosti opomíjenou součástí programu Valdštejnských slavností jsou ležení zúčastněných skupin. Na letošních Valdštejnských slavnostech bude šest stovek bojovníků, včetně jejich doprovodu.
Budou umístěny na dvou místech: v městském parku na pravém břehu řeky Smědé v ul. Mezibranské - (císařské vojsko) a na bojišti nedaleko motelu Daniela při výjezdu z města směrem na Habartice budou tábořit „Švédové“.

Nebojte se bojovníky už od pátečního podvečera navštívit, uvidíte, že budete vlídně přijati!


V městském parku bude také tentokrát historický lazaret. Zajděte se podívat. Pro očekávaný obrovský zájem jsme rozšířili možnosti prohlídek radnice s výstupem na věž. Také jsou mimořádně otevřeny ostatní historické objekty města Frýdlant - betlém, muzeum na radnici, a muzeum Špitálek nedaleko radnice. 

Nechce se vám do Frýdlantu brát auto? Přijeďte vlakem! Pravidelné spoje mezi Libercem a Frýdlantem a zpět budou posíleny o další vagóny. 
Kdo přesto přijede autem, může využít jedno ze dvou organizovaných parkovišť.


Průvodce návštěvníka Valdštejnských slavností

Program Valdštejnských slavností se skládá ze tří víceméně samostatných částí. Kulturní program proběhne vesměs na náměstí T. G. Masaryka  přímo před městskou radnicí. Jedinou výjimkou z hlediska místa konání bude sobotní večerní představení, které se, jako už tradičně, uskuteční na nádvoří frýdlantského zámku. Program pro děti pak najdete na nádvoří radnice. Mezinárodní historická bitva proběhne, také již tradičně, v prostoru za motelem Daniela nedaleko silnice, která směřuje z Frýdlantu na hraniční přechod do Polské republiky v Habarticích. Doprovodné programy budou probíhat v městském parku a v kostele Nalezení sv. Kříže. Všechna místa konání najdete na jaře roku 2021 v oficiální programu slavností. Dospělým i dětem se bude jistě líbit i výstava dětských prací, která bude v městském muzeu Špitálek.

Martina Petrášková

Vytvořeno 11.5.2015 10:04:48 - aktualizováno 15.5.2015 8:08:30 | přečteno 14741x | Roman Műller
 

Fotogalerie

3 banner foto VS2019
PER 076715
1 banner foto VS2019
PER112411
VS067909
PER073713
PER096413
PER0936
PER 9465 VS2015
PER1607 2011

Generální partneři

logo barevné transparentreapresslogofcLOGO etk WEBCiS LOGOalbrecht bilaAutotrendBENTELERZFLOGO

Mediální partneři

LOGO RTMRc b RGBlogotyp 2014 web
 
 
load