Část programu slavností bude zase na zámku

V úterý 24. února 2015 se opět sešel tým organizátorů Valdštejnských slavností ve Frýdlantě. Třináct členů se navzájem informovalo o přípravách a jejich vývoji. Kastelánka Státního hradu a zámku Frýdlant PhDr. Jana Pavlíková představila jeho programy okolo slavností a upřesnila tradiční akce na zámku během slavností.

Návštěvníci frýdlantských slavností v době od 15. do 17. května 2015 se tak na zámek mohou vypravit minimálně dvakrát. Poprvé v sobotu v půl desáté na Snídani s vévodou, kterou oživí dětské herecké etudy ze života Valdštejna, a podruhé na divadelní představení v sobotu večer. Po představení  pak od zámku vyjde pochodňový průvod vojska a jeho kostýmovaného doprovodu, který skončí na náměstí před radnicí. Vrcholem sobotního programu bude opět velkolepý ohňostroj.

2015-02-24_schůzka_týmu, jm
Po pravé ruce starosty města Dana Ramzera je Zdeňka Jiřičková, která má na starosti vstupenky a ubytování vystupujících. Po levé ruce starosty je kastelánka Státního hradu a zámku Frýdlant PhDr. Jana Pavlíková.

Nejvýznamnější sponzoři Valdštejnských slavností ve Frýdlantě budou pozváni na společenský večer v areálu zámku v pátek 15. května 2015. Program zde bude končit tak, aby stihli ještě  vystoupení známé kapely na náměstí T. G. M., které bude v rámci multižánrového festivalu regionálních hudebních těles.

Na zámku bude také tisková konference - a to v pondělí 30. března 2015 od 10 hodin, kde se představí program slavností a hlavně se zahájí turistická sezóna ve Frýdlantu.

Ilustrační foto: schůzka týmu v kanceláři starosty, aš
Dokumentární foto: jm
Frýdlant 24/02/2015