Instagramová soutěž o nejlepší fotku z Valdštejnských slavností zná vítěze

Nejlepším snímkem, který byl pořízen během Valdštejnských slavností 2017 ve Frýdlantě a na instagramu označen hashtagem #valdstejnskeslavnosti je snímek vyděšeného osobního sekretáře vévody Albrechta z Valdštejna. Autorem fotky, na které je zachycen osobní sekretář vévody Jindřich Neumann se špičkou kordu zapíchnutou v hrudi a zděšeným výrazem ve tváři, je Stanislav Pecka z Liberce. Stal se tak vítězem fotografické soutěže, kterou u příležitosti slavností vyhlásilo Město Frýdlant, coby jejich pořadatel.  

Autor vítězného snímku se tak může těšit na poukaz na oběd nebo večeři pro dva ve Frýdlantě v hodnotě 500 Kč a set piv Albrecht ze Zámeckého pivovaru Frýdlant. "Stanislav Pecka se soutěže zúčastnil už během předchozích Valdštejnských slavností a tehdy si také odnesl jednu z cen. Úroveň jeho fotek je vysoká, což potvrdil i letos. Hashtagem #valdstejnskeslavnosti označil celkem čtyři snímky a žádný nebyl špatný. Nakonec jsme jako vítězný snímek vybrali momentku, která vznikla před kostelem Nalezení sv. Kříže, zřejmě úplně spontánně," uvedla předsedkyně poroty soutěže a tajemnice Městského úřadu Frýdlant Veronika Bubeníčková. 

instagramová soutěž VS 1 místo

Jako druhý nejlepší snímek byla zvolena fotka složená z několika dalších, kterou vytvořil uživatel instagramu registrovaný jako tomas.lbc. "U této fotky se nám líbilo, že je poskládána z řady dalších a hezky zachycuje historickou atmosféru slavností," uvedla tajemnice. Autorovi náleží za druhé místo v soutěži rodinná vstupenka do turistických cílů Frýdlantu (městské muzeum v radnici, radniční věž, městské muzeum Špitálek a Frýdlantský betlém) a také set piv Albrecht ze Zámeckého pivovaru Frýdlant.  

instagramová soutěž VS 2 místo

Na třetím místě se v instagramové soutěži Valdštejnských slavností umístil snímek Jaroslava Klingera, který zachycuje bitvu za motelem Daniela z nadhledu. "Jde zase o úplně jiný pohled na slavnosti, než na jaký jsme zvyklí. Pohled z výšky je netradiční," dodává Veronika Bubeníčková. Autorovi za snímek náleží set piv Albrecht ze Zámeckého pivovaru Frýdlant a Valdštejnské překvapení. 

instagramová soutěž VS 3 místo

Instagramová soutěž měla během Valdštejnských slavností 2017 úspěch, v galerii je více než 200 snímků a videí, i když ty vyhodnocovány nebyly. Město Frýdlant se soutěží počítá i během dalšího ročníku slavností v roce 2019.